Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7663454



*

nr 766 3454


Skulptur

Fågel, Keramik, porslin, höjd: 10


Kondition: slitage

Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 juli 2012
kl 19:37:18


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/6 12:46:55 1      400 kr
2/7 14:03:26 2      350 kr
2/7 14:04:05 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik konsthantverk porslin skulptur
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8220 Jardiniere
    mässing och kristall. Längd: 40 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:13




Ladda ner broschyr